Miasto Katowice to stolica wojewódźtwa śląskiego.

Z liczbą 303 314 mieszkańców jest 10 miastem w kraju pod względem liczby ludności i 11 pod względem powierzchni.

Od północy graniczą z Chorzowem, Siemianowicami Śląskimi i Czeladzią, od wschodu z Sosnowcem i Mysłowicami, od południa z Lędzinami i Tychami, natomiast od zachodu z Mikołowem i Rudą Śląską.

Katowice stanowią duży ośrodek kulturalny na tereniu którego działąją instytucje o charakterze artystycznym, naukowo-badawczym oraz organizującym i wspierającym życie kulturalne.

Wybrane atrakcje

Teatr Śląski im Stanisława Wyspiańskieg

Teatr Śląski im Stanisława Wyspiańskiego

Teatr znajdujący się na katowickim rynku, największa scena teatralna w województwie śląskim.

Na deskach Teatru Śląskiego prezentowane są największe sztuki polskich i zagranicznych dramatopisarzy, np. Wyspiańskiego, Fredry, Gombrowicza, Moliera, Czechowa oraz również współczesnych artystów.

Wszystkie informacje znajdziesz na stronie internetowej www.teatrslaski.art.pl

Muzeum Śląskie w Katowicach

Nowy kompleks budynków Muzeum Śląskiego, znajdujący się nieopodal katowickiego Spodka na terenie dawnej Kopalni Węgla Kamiennego Katowice, wraz z innymi powstającymi tutaj instytucjami tworzy Strefę Kultury – nowe centrum życia kulturalnego miasta.

Oprócz nowego gmachu Muzeum, znajduje się tu Międzynarodowe Centrum Kongresowe oraz siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach.

Katowice nowe Muzeum Śląskie
Silesia city center night.jpg

Silesia City Center

Silesia City Center to największe na Górnym Śląsku i Zagłębiu centrum handlowo-rozrywkowe. Jest miejscem do zakupów, spotkań towarzyskich i spędzania miło wolnego czasu.

Ponad 310 sklepów oraz rozbudowany sektor rozrywkowy. Znajduje się tu kino. Ten nowoczesny multipleks, w skład którego wchodzi klimatyzowanych 13 sal wyposażonych w najwyższej klasy systemy dzwiękowe, najwygodniejsze fotele kinowe i najnowocześniejszą dostępną technologię rojekcji filmów, mieści jednocześnie ponad 2900 widzów.

Filharmonia Śląska im. Henryka Mikołaja Góreckiego

Instytucja kulturalna działająca w Katowicach od 1945 roku. Przez ponad sześć dekad zasłynęła krzewieniem muzyki wśród społeczności regionu oraz propagowaniem polskiej kultury muzycznej na wszystkich kontynentach.

Już od początku koncertowali w Filharmonii Śląskiej najwybitniejsi artyści, m.in.: Zbigniew Drzewiecki, Stanisław Szpinalski, Henryka Sztompka, Grażyna Bacewicz, Eugenia Umińska, Irena Dubiska, Wanda Wiłkomirska. Dziś ma aż trzy zespoły artystyczne: orkiestry symfoniczną i kameralną oraz chór.

Filharmonia Śląska
Dolina Trzech Stawów - 07

Dolina Trzech Stawów

Park i kompleks rekreacyjno-sportowy, znajdujący się w dzielnicy osiedle Ignacego Paderewskiego−Muchowiec.

Biegną tu liczne trasy rowerowe oraz ścieżki spacerowe. W okresie letnim organizowane są różne imprezy plenerowe.

Wspaniałe miejsce do wypoczynku i relaksu. Każdy znajdziesz coś dla siebie.

Zapraszamy do Katowic

Kontakt

ZARZĄDCA KAMIENIC Sp. z o.o.
Św. Wojciecha 23, 43-190 Mikołów
NIP 635 18 07 168
REGON 241445764
KRS 0000 346361


Adres

40-035, Katowice
Jagiellońska 38